Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Korosu

Programında yer alan diğer teorik ve uygulamalı derslerin yanında “Bireysel ve Toplu Ses Eğitimi” ders ve çalışmaları önemli bir yer tutmaktadır. Bu çalışmaların uzantısı olarak ortaya çıkan SINIF KOROLARI ve SEÇMELİ BÖLÜM KOROSU kuruluşundan beri teknik çalışmalarına uygulama alanı olarak kullandığı yapıtlardan oluşan dağarını verdiği çeşitli konserlerle değerlendirmektedir.

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı,  “SINIF VE BÖLÜM KOROLARI” her dönemde, kendi kendilerini eğitirken verdikleri konserlerle de çevresindeki okul, kurum, kuruluşlara da katkıda bulunmaktadır. Repertuarları: Eşlikli ve Eşliksiz Eğitim Müzikleri, Marşlar, Türküler, Özgün Şarkılar, Dünya Koro Edebiyatının uygun ve seçkin yerli ve yabancı bestecilerin eserlerinden örneklerden ( Orijinal ya da adapte ) oluşan korolar etkinliklerini: Bölüm içi, Üniversite içi, İstanbul içi, Yurt İçi, Yurt Dışı olanaklar ölçüsünde sürdürmeye çalışmaktadır. Son olarak 2010 Boğaziçi Üniversitesi Koro Festivaline katılmıştır.  Aynı yıl Ankara Polifonik Korolar Derneği Şenliğinde; Homojenlik- Entonasyon ve Koro Tınısı ödülünü ve 2011 Yılında 3. Uluslar arası Antalya Koro Festivali’nde Gençlik kategorisinde 2. lik ödül almış ve ardından katıldığı 7. Uluslararsı Mundus Cantat Sopot Koro Festivali’nde 2. lik ödülü almıştır. 2012 Yılında katıldığı 4. Uluslararası Antalya Koro Festivali’nde 3.lük ödülü ile birlikte “En iyi folk şarkısı yorumlama” jüri özel ödülüne layık görülmüştür. 2013 yılında katıldığı 2. Uluslarası Floransa Koro Festivali’nde 3.lük Ödülü almıştır. Aynı yıl İstanbul Uluslararası Koro Festivali’nde 3. Lük ödülü almıştır.2014 yılında slovakya cantat koro yasışma ve festivalinde 3 katagori ile katılmış , Bir 1. Lik , bir 2.lik ve bir 3.lük ödülü kazanmıştır. 2014 yılında Pamukkale ve Kıbrıs korolar festivaline katılmışltır. 2015 yılında Çanakkale ve mersin müzik festivallerine katılmıştır. 2016 mayıs ayı içersinde Venedik korolar yarışma ve festivalinde Altın madalya kazanmıştır . Sansev koro festivalinde müzikalite ve cenan akın eser yorumlama ödülü almıştır  Yine denizli korolar festivaline katılmıştır.

Halen Bülent HALVAŞİ yönetiminde çalışmalarını sürdürmektedir.

ŞEF BÜLENT HALVAŞİ HAKKINDA;

Küçük yaşlardan beri müzik eğitimi gören Bülent HALVAŞİ ilk çalışmalarına babası İmdat HALVAŞİ ile başlamıştır. 1985 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Bölümünden mezun olmuştur.

 

1989 yılı yüksek lisans piyano eğitimini Prof. Meral YAPALI ile tamamlamıştır. 1999 yılında koro eğitimi doktora programını Prof. Dr. Yücel ELMAS ile tamamlamıştır.

 

1985 yılından itibaren yurt içi ve yurt dışı koro etkinliklerinde ve seminerlerinde korist ve eğitimci olarak yer almıştır. Şan eğitimini opera sanatçısı Şamil GÖKBERK ile devam etmiştir. Çeşitli senelerde Avrupa korosuna katılmıştır ( Eski adı Avrupa korosu, yeni adı Vox Europea ). O çalışmalar dahilinde; Alman, Hollandalı, Finli, Polonyalı şeflerle çalışmıştır. 2002 yılında Yrd. Doç. Kadrosuna atanmıştır. 2008 yılında Gdanks Müzik Akademisi’nde Koro Eğitimi üzerine Workshop yapmıştır. Halen Marmara Üniversitesinde öğretim üyesi ve koro şefi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Korosu
Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Korosu